Virtuālie skatu torņi Rojas dabas takās

Sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Rojas dabas takā esam izveidojuši septiņus virtuālos skatu torņus, kas ļauj no putna lidojuma aplūkot Rojas piekrasti un iepazīt tuvējā mežā veiktos apsaimniekošanas darbus, liecina informācija LVM mājaslapā.

LVM informē, ka, dodoties 15 kilometrus garajā Rojas dabas takā un nonākot pie kādas no septiņu skatu torņu informatīvajām zīmēm, ir iespējams ar telefonu noskenēt QR kodu un ieraudzīt attiecīgo vietu 360 grādu aero panorāmā 40 vai pat 120 metru augstumā virs kokiem.

Kompānijā norāda, ka dabas takas maršrutā ir izvietoti kopumā septiņi šādi interaktīvi kontrolpunkti, kā arī dabas takā ir izveidotas trīs atpūtas vietas ar soliem, galdiem, labierīcībām, šūpolēm, vingrošanas konstrukcijām un ugunskura vietām. Dabas takas trīs maršruti ir 2, 7 un 15 kilometrus gari, kas dabā tie iezīmēti ar dažādu krāsu atzīmēm uz virziena norādēm, kuras izvietotas visā takas garumā.

“Virtuālo skatu torņu projekts ir lieliska iespēja baudīt iespaidīgas ainavas virs koku galotnēm un vienlaikus gūt vērtīgu informāciju interesantā un mūsdienīgā veidā. Noslēdzoties aktīvajai tūrisma sezonai, vērtēsim virtuālo skatu torņu apmeklējumu, lietotāju atsauksmes, lai papildinātu izziņas materiālus un novērtētu iespējas līdzīgu projektu attīstībai citviet Latvijā,” pastāstīja LVM Ziemeļkurzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Andris Verners.